Antrenmanını Destekleyecek 6 Otomat Ürünü

Otomatlar pek çok farklı alanda karşımıza çıkan ve pratikliği ile hayatımızı kolaylaştıran makineler. Yiyecek otomatı, su otomatı, kahve otomatı, atıştırmalık otomatı ve sporcu otomatı gibi pek çok çeşidi olan makineler sayesinde anlık ihtiyaçlarımıza cevap bulabiliyoruz. Kahve otomatları kış günü bir yerden bir yere geçerken içimizi ısıtırken, atıştırmalık otomatı sayesinde acil duruma gelen açlığımızı yatıştırabiliyoruz. Fitness otomatları olarak da adlandırılan sporcu otomatları ise içinde yer alan sporcu gıda, aksesuar ve sporcu destek besinleri ile antrenman sırasında sporcuların ihtiyaçlarına en hızlı şekilde karşılık veriyor.

Dünyaca ünlü sporcu gıdası markalarını, gıda takviyelerini ve spor aksesuarlarını spor salonları ile buluşturan Market Otomat, sporcu otomatları ile daha konforlu bir antrenman deneyimi sunuyor. Sporcu içecekleri, tek kullanımlık veya 10 servislik protein tozu çeşitleri, l-carnitin, protein bar ya da diğer sağlıklı atıştırmalıklar ile antrenmandan aldığın verimi daha üst seviyelere taşımaya yardımcı olurken, spor havlusu ve şampuan gibi birçok ürünle de konforlu bir antrenman deneyimi sunuyor.

Bu yazımızda sporcu otomatlarında yer alan ürünlerden antrenmanını destekleyen 6 ürünü inceleyeceğiz. Bu otomatlara dair detaylı bilgi için “Fitness Otomatları” başlıklı yazımıza da göz atabilirsin.

Protein Tozu

Düzenli olarak spor yapıyorsunuz ve antrenmandan daha fazla verim almak istiyorsan vücudunun ihtiyacı olan proteini mutlaka karşılaman gerekir. Protein tozu spor yaparken ve spor sonrasında vücudun ihtiyaç duyduğu proteini almanın en pratik yollarından biridir. Besinlerden alınan proteinin yanı sıra, protein tozu vücudun günlük protein ihtiyacını karşılamaya destek olur. Sporcu otomatlarında farklı servis sayılarına sahip protein tozu çeşitleri yer alır. Bunlardan en sık tercih edilen fiyat performans ürünü ise 30 gramlık tek kullanımlık paketlerde satılan Supplementler.com Whey Protein ürünüdür. Sporun ardından su ya da süt ile karıştırılarak pratik bir şekilde tüketilen protein tozu, sporcuların favori ürünleri arasında yer alır.

L-Carnitine

L-karnitinin vücudun enerji üretmesini destekleyen bir gıda takviyesidir. Birçok faydası bulunan karnitin, doğal besinlerden elde edilebileceği gibi takviye olarak da kullanılır. Sporcuların antrenmana başlamadan önce kullanmayı tercih ettiği l-carnitine, antrenman sırasında enerji üretimini destekler ve daha çok verim alınmasına yardımcı olur. Sporcu otomatlarında yer alan l-carnitine çeşitleri arasında başta Supplementler ve Hardline olmak üzere birkaç farklı markaya ait karnitin vardır.

Protein Bar

Protein bar içerdiği yüksek protein ve düşük karbonhidrat oranı ile ön plana çıkan sağlıklı bir atıştırmalıktır. Protein barı yalnızca sporcular değil, sağlıklı bir yaşamın koşullarını yerine getirmekle ilgilenen her bireyin tüketim alışkanlıkları arasında yer alır. Pek çok atıştırmalık türünün yüksek kalorili ve sağlıksız olduğu için tercih edilmezken, protein bar içerik değerleri göz önüne alındığında sporcuların önemli bir atıştırmalığıdır. Çikolatalı protein barlar en çok tercih edilen bar çeşitlerinden olsa da meyveli bar çeşitleri ve şekersiz protein barlar gibi birçok sağlıklı bar seçeneği de sporcu otomatlarında satılır.

Protein Shake

Protein shake adıyla bildiğimiz protein içecekleri, sporcuların ihtiyacı olan proteini en kolay yolla almalarını sağlayan ürünlerden biridir. Hem lezzeti hem de pratik kullanımı ile öne çıkan protein shake çeşitleri, spor salonlarında yer alan sporcu otomatlarında, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Protein değeri yüksek ve amino asitler bakımından zengin olan bu içecekler, kullanıma hazır formları sayesinde protein tozuna kıyasla daha hızlı tüketilebilen özellikleriyle öne çıkan ürünlerdir.

Granola ve Enerji Bar

Granolalar ve enerji barları, tıpkı protein barlar gibi hem sporcuların hem de sağlıklı beslenen kişilerin tercih ettiği sağlıklı atıştırmalıklardır. Diğer atıştırmalık ürünlere kıyasla daha az işlem görmüş tam tahıllı gıdalardan üretilirler. Lezzet ve protein bakımından zengin bu ürünlerin içeriğinde sıklıkla çiğ yer fıstığı veya çiğ badem kullanılır.

Kuru Et

Kuru et atıştırmalıkları İngilizce’de jerky olarak adlandırılan, protein yönünden en zengin sağlıklı atıştırmalıklardır. Ara öğün olarak sıklıkla tercih edilen bu ürünler, spor salonunda spor sonrası açlığını bastırmak ve vücudun ihtiyaç duyduğu proteini karşılamak açısından oldukça önemli ürünlerden biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?