Dünyadan Otomat Konseptleri: Sıcak Yemek Otomatları

Otomatların sadece içecekler ve abur cuburlar için olduğunu mu düşünüyorsun? Dünyada hızla çoğalan ve her yeni gün ortaya çıkan en son sürüm otomatlar, dokunmatik ekranlı, QR ve kart okuyuculu, süper yüksek teknolojili özelliklere sahip. Ama hepsinden önemlisi, taze ve sıcak yemekler sunmaya başladılar. Pizza, burger, hatta buritto!

Dünyada birbirinden konseptler var olmaya başladı, hatta otomat restoranlarınden birini daha önce hazırladığımız “Dünyadan Otomat Konseptleri: Otomat Restoranı” başlıklı içerikte anlatmıştık. Bu yazımızda ise, dünyanın farklı lokasyonlarında, sıcak ve taze yiyecek otomatlarından en çok ilgi çekenleri senin için derledik!

FEBO – Hollanda

Hollanda’nın neresinde olursan ol, deep fry şeklinde kızartılmış bir yiyeceğe olan isteğini bastırmak için bir FEBO otomatına yakında olduğundan emin olabilirsin! 37 lokasyon ve şehirde yer alan otomatların 30’u Amsterdam’da! Bu otomatlar sayesinde, hamburger, patates kızartması, kroket, çıtır tavuk ve sosisli sandviçle açlığını ve isteğini bastırman çok kolay…

Acure otomat, JR East istasyonları, Japonya

Kışın ortasında, Tokyo’da JR Doğu İstasyonlarından birinde, buz gibi bir platformda dururken, tek bir mola şansın var: Acure otomatı. Sıcak ve soğuk konserve yiyecekler servis eden otomatın menüsünde baharatlı mapo çorbası (Çin esintili bir yemek), karidesli bisküvi ve mısır çorbası bulunuyor. Teneke kutunun altında, yemeğin ısıtılmış olarak servis edildiğini gösteren bir kırmızı etiket yer alıyor. Soğuk seçenekleri de oldukça çok!

Pizza ATM, Ohio

Kuzey Amerika’daki ilk pizza otomatı olan Pizza ATM, 2016’dan beri Cincinnati’deki Xavier Üniversitesi’nde dünyanın en çok tercih edilen otomatlarından biri olarak yer alıyor ve haftada yedi gün, günde 24 saat öğrencilere hizmet veriyor. (1) Tavuk, pepperoni ve peynir gibi malzemeler arasında seçim şansı sunuyor. Eski moda otomatların aksine, banka ve kredi kartıyla ödeme yapabildiğin gibi okul kartına cash yükleme imkanı da var.

Vend Café, Rusya

Moskova’da yakın zamanda iki mekan açan yeni bir kafe türü var: Türkçe adıyla otomat kafe. Vend Café, sıcak yemeklerin yanı sıra salatalar, içecekler ve tatlılar sunan 24 saat açık dev bir otomat. Rusya’ya seyahat ettiğinde yolun bu kafelerden birine düşerse karbonara, mantar çorbası ve süzme peynirli krep gibi lezzetleri deneybilirsin.

Hotbake 24/7, Singapur

Dünyanın her yerinde varlığını gördüğümüz sandviç zinciri Subway’in popülaritesi göz önüne alındığında, Hotbake 24/7’nin neden Singapur’da bir hit olduğunu anlıyoruz. 2000’li yılların başında piyasaya sürülen kızarmış sandviç otomatlarını havaalanlarında, kütüphanelerde, okullarda ve hastanelerde görebilirsin. En iyi lezzetler arasında ise Sichuan Biberli Tavuk ve New York Sosisli Omlet yer alıyor.

Dünyadan Otomat Konseptleri” başlıklı yazımızda yiyecek otomatlarının ötesindeki dünyayada yer alan diğer otomat fikirlerine de göz atabilirsin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?