Otomatların Faydaları Nelerdir?

ABD’de otomatların yıllık brüt satışlarının tahmini 20 milyar ila 30 milyar dolar arasında gerçekleştiği biliniyor. Bir otomatı nasıl işleteceğinize ve bu izni nasıl alacağınızı bilmek sizin çok karlı olabilir. Otomatlar, üniversite kampüslerinden marketlere, havalimanlarına, otellere ve ofis binalarına kadar her yerde bulunabilir. Bir otomatın kazandırdığı kar bulunduğu yere bağlıdır. Eğer doğru konuma doğru otomat çeşidi yerleştirilirse hem yüksek kar hem de yüksek müşteri memnuniyeti sağlanmış olur.

Otomatların 4 Önemli Faydası

Hem çalışanlarınızı mutlu edip hem de iş yeriniz için daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız otomatlar size yardımcı olabilir. Hangi tür satış servisini seçerseniz seçin, aynı avantajları elde edersiniz. Otomatlar başlangıcından bu yana çok yol kat etmişlerdir ve işletmenize ve çalışanlarınıza neredeyse sonsuz faydalar sağlayabilecek bir alışveriş çözümüdür.

Otomatlar; tatlılar, çikolata, meyve, fındık, gazlı içecekler, su, çay, kahve ve daha fazlasını size sunar. Müşterilerin tek yapması gereken parayı ekleyerek, seçtiği ürünün kodunu yazmak ve ardından makinenin onlara verdiği ürünün tadını çıkarmaktır (1).

1. Otomatlar Az Bakım Gerektirir

Çalıştığınız otomat şirketi iyiyse, makinenizin bakımını üstlenir ve işletmeniz için en iyi ürünleri belirleyip, makinenizin her zaman en iyi şekilde stoklanmasını ve çalışmasını sağlarlar. Market Otomat bunu sizin için yapar ve yüksek verim almanızı sağlar. Otomat ürünlerinin satışı için ayrıca bir elemana ihtiyacınız olmadığından yapılması gereken tek şey makinenin kurulumudur.

2. Birden Fazla Ürüne Ulaşımı Kolaylaştırır

İşletmenizin boyutu ne olursa olsun veya hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun, sizin için bir satış çözümü vardır. İşyerinizde çeşitli ürünler satabilecek birden fazla makine bulunabilir. Soda ve meyve sularından atıştırmalıklara ve meyvelere kadar bu otomatlar çok çeşitli ihtiyaçlara hitap eder ve çok sayıda insana yiyecek sağlayabilirler. Çalışanlarınızın sağlıklı ve besleyici atıştırmalıklardan en üst düzeyde memnun kalmasını sağlayacak birçok otomat hizmeti vardır (2).

3. Otomatlar Çalışanları Mutlu Eder

Bir işveren olarak, en kötü kabusunuz cansız bir çalışan kitlesine sahip olmaktır. Ofisinizdeki kaliteli otomatlarla, personelinizin gün boyunca mutlu ve dinç olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle çay ve kahve servisi yapan bir otomat ile çalışanlarınız istedikleri zaman enerjilerini yükseltme fırsatına sahip olurlar.

Gün ortasında açlık hissedildiğinde, çalışanlarınız bir otomata gidebilir ve iyi hissetmek için ihtiyaç duydukları şeyi alabilirler. Otomatlar, çalışanlarınızın hızlı bir şekilde atıştırmalık veya içecek alabilmelerini sağlamak için servis kolaylığı sağlar.

Tüm bunlar personel arasında daha güçlü çalışma ilişkilerinin kurulacağı ve öğle molaları için ayrılan süre boyunca daha az çalışacakları anlamına gelir (3).

4. Otomatlar Alışverişte Kaybedilen Zamanı Geri Verir

Otomatların işletmenize kazandırdığı en büyük avantajlarından biri kolaylıktır. Personelinizin ofis dışından yiyecek ve içecek almak için ayrılması yerine, ihtiyaç duydukları şeyi hızlı ve rahat bir şekilde almasını sağlayabilirsiniz.

Bu, çalışanlarınızın şirket içinde kalmasını ve hızlı bir şekilde işlerine geri dönmesini sağlarken, ihtiyaç duydukları atıştırmalıkları ve serinletici içecekleri almalarına da olanak tanır.

Sıcak içecek otomatları yaklaşık 20 saniyede bir içecek dağıtabildiği için içecek hazırlamak için zaman harcamaya gerek kalmaz.

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?