Diyetinize Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Otomat Atıştırmalıkları

Günün önemli bir bölümünü geçirdiğimiz işyerlerinde, yoğun ve yorucu alışverişlerde, şehirler arası seyahatlerde ve benzeri durumlarda sıkı bir diyet takibi yapmak zor olabilir. Bu hız çağında yaşadığımız vakit darlığı, fırsat bulamadığımız öğle yemekleri; çoğu zaman yemeklerin yerini atıştırmalıkların almasına neden olur. Böyle anlarda öğünlere sağlıklı besin öğeleri eklemek, diyete sadık kalabilmek açısından oldukça önemlidir. Atıştırmalık otomatları, tam da bu ihtiyacı karşılayabilecek yiyecekleri sunan en pratik araçlardan biridir. Peki sağlıklı otomat atıştırmalıkları arasında neler var? Gelin birlikte öğrenelim.  

Yer Fıstığı

Kuruyemişler, paketleme sırasında neredeyse en az işlem görmüş besinlerden biridir. Bu da onları paketli gıdalar arasına girse bile tüketilebilecek en sağlıklı atıştırmalıklardan biri yapar. Bunlar arasında yer fıstığı, düşük yağ oranına kıyasla sağlıklı karbonhidrat barındıran bir kuruyemiş olarak atıştırmalık otomatlarında tercih edilebilecek en iyi besindir. Hem düşük karbonhidratlı hem de yüksek proteinli bir gıda olan yer fıstığını, besleyici bir öğün için rahatlıkla diyetinize ekleyebilirsiniz.

Protein Bar

Vücudun enerji ve güç kaynağı olan protein tüketimi için ideal bir öğün alternatifi sunan protein barlar, atıştırmalık otomatlarındaki en sağlıklı atıştırmalıklardan biridir diyebiliriz. Besin değerlerini kontrol ederek düşük şeker ve karbonhidrat oranına sahip olan çeşitlerini tüketmeniz, diyetiniz için daha güvenli bir tercih olacaktır.

Granola

Temel olarak kuruyemiş ve yulaftan oluşan, kuru meyve ve bal gibi besinlerle tatlandırılan granola; ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalık olarak tüketilebilecek bir diğer üründür. Özellikle lif bakımından zengin olan ve karbonhidrat içeriği ile enerji veren granola, günlük kalori ihtiyacınızı sağlıklı besinlerle karşılamanıza yardımcı olur. Hemen her atıştırmalık otomatında bulabileceğiniz bu besinleri tüketmeden önce şeker ve karbonhidrat değerlerini kontrol etmenizde fayda var.

Enerji İçeceği

Yiyecekler gibi içecekler de ara öğünlerde günlük enerji ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan besin kaynaklarıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve benzeri kaynaklar bakımından zengin olan enerji içecekleri; farklı aromalara sahip seçeneklerle atıştırmalık otomatında en rahat bulabileceğiniz ürünlerden. Seçeceğiniz ara öğün atıştırmalığı hem besin hem de sıvı ihtiyacınızı karşılasın istiyorsanız, enerji içeceği bunun için mükemmel bir alternatif.

Grissini

Lif ve karbonhidrat bakımından zengin olan grissini, düşük yağ oranı ile sağlıklı yoldan enerji kazanmak isteyenler için mükemmel otomat atıştırmalıklarından biri. Bir nevi ekmek görevi gören ve öğünlerinize ekmek olarak da dahil olabilecek grissini çeşitleri; kepekli, tam tahıllı ve benzeri seçeneklerle diyetinize rahatlıkla uyum sağlayacak besinler diyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?