İş Hayatında Yemek Trendleri

Her ülkenin, hatta her şehrin farklı yemek kültürleri ve yeme içme alışkanlıkları olduğunu hepimiz biliyoruz. İstanbul gibi metropollerde, tüm bu alışkanlıklar birbirine giriyor. Karadeniz mutfağı, Antep mutfağı, Ege mutfağı… Büyük şehirlerde bu mutfakların her birine ulaşmak mümkün. Peki, ya iş arasında mümkün mü?

İş hayatında yeme içme alışkanlıkları iş yoğunluğuna göre sürekli değişiyor. Öğlen tatilinde geniş bir mola imkanı varsa, etrafta farklı damak tatlarına uygun restoranlar varsa, paket servis seçenekleri çoksa, ya da kendi iş yeri yemekhanesinde lezzetli seçenekler varsa… Her biri farklı bir alışkanlık rutinini beraberinde getiriyor. Kaliteli yemek yemeyi, yemek yiyecek vakti kendine ayırmayı kim istemez ki? Ancak, toplantıdan toplantıya koştuğunuz, ya da masa başında değil de sürekli hareket halinde olduğunuz, ya da masa başından ayrılıp yemek düşünemeyecek kadar yoğun olduğunuz bir iş hayatınız varsa bu sefer alışkanlıklar bambaşka bir yöne evriliyor. Yoğunluk, hızlı tüketilen atıştırmalıkları ve içecekleri yanında getiriyor. Sabah kahvaltısı yerine işe giderken, ya da iki toplantı arasında öğlen saatlerinde siz neler tüketiyorsunuz? (1)

İş Arası Atıştırmalıklar

Hızlı bir sandviç ya da poğaça ile sabah kahvaltılarını geçiştiren kaç kişi var? Ya da sabahları işe geçerken trafikte kahvesiyle baş başa olan?

Toplantıdan toplantıya koşarken, tüm gün trafikteyken ya da masadan başınızı kaldırıp ne yiyeceğinizi düşünecek vaktiniz bile yokken en çok tercih edilen seçenekler, bir kahve ya da atıştırmalık ürünler oluyor. Trend bu yönde ilerlediğinde de atıştırmalık çeşitleniyor. Artık sadece kalori oranı yüksek atıştırmalıklar değil, sağlıklı atıştırmalıklar da revaçta. (2)

Kahve tüketimi iş hayatında gittikçe yükselen bir alternatif haline gelirken, kahve yanında tüketilecek bir atıştırmalığın da ulaşılabilir olması oldukça önemli. Hızlı olduğu için tercih edilen atıştırmalıkların nereden ve ne kadar zaman harcayarak satın aldığı, onu trend yapan en önemli faktör. İşte burada da devreye otomatlar giriyor.

Yiyecek ve İçecek Otomatları

1960’lı yıllardan beri dünyamızda olan ve özellikle son 10 yılda sayısı oldukça yüksek bir ivme ile artan otomatların en önemli kullanıcısı çalışan bireyler. Yukarıda saydığımız sebeplerden ötürü, geldikleri yer, şehir, kültüre bağlı yeme içme alışkanlığı ne olursa olsun, çalışma hayatında herkesin yemek tüketimi bir dönüşüme uğruyor. Bu dönüşümde hızlı tüketime ihtiyaç duyanların imdadına ise yiyecek içecek otomatları yetişiyor. (3)

Atıştırmalık otomatları, kahve otomatları, su otomatları, hatta sağlıklı yemek otomatları iş rutinimizde yemek için harcayacağımız vakti neredeyse üçte bire indiriyor. Burada otomatların çalıştığı marka ve çeşitlilik de, hızlı tüketim sırasında yemek kalitemizi düşürmeden devam ettirmemizi sağlıyor.

Siz de iş yerinizde hızlı ve kaliteli bir yiyecek içecek alışkanlığı döngüsüne ne dersiniz? Market Otomat güvencesi ile kaliteli hizmet ve ürün çeşitliliği için otomatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?