Ödeme Sistemi Alternatifleri

Hızla etrafımızı saran ve hayatımızı pratikleştiren yiyecek, içecek, atıştırmalık, su, kahve otomatlarının en büyük avantajı birbirinden çok ödeme şekline sahip olması. Barındırığı satış fırsatlarını, çok çeşitli ödeme şekli ile birleştirdiğinizde, tüketicilere çok daha büyük bir fayda sağlamış oluyorsunuz. Kağıt para, bozuk para, kredi kartı, QR sistemi gibi alışıldık modellerin yanı sıra, mobil ve farklı kart sistemlerine özel daha pek çok alternatif bulunuyor.

Otomat Ödeme Alternatifleri

Nakit Para

Herkesin bir banka hesabı ya da kredi kartı olmayabilir, olsa da kartın limiti yetersiz olabilir. Ancak kağıt para ve hatta kıyıda köşede kalmış nereye vereceğinizi bilemediğiniz bozuk para ile de ödeme yapmak mümkün. Üstelik her iki seçenekte de para üstü veren otomat hizmetleri var. Market Otomat markası ödeme hizmetleri arasında bulunan nakit para seçeneği sayesinde, tüketicileriniz kağıt para ve bozuk para kullanarak ödeme yapabiliyor ve rahatlıkla para üstü alabiliyor.

Banka ve Kredi Kartı

En yaygın bilinen ve tercih edilen ödeme hizmeti, kart sistemi ile ödeme. Günümüzde gençlerin bile bir ek kart sahibi olduğunu düşünürsek, en çok tercih edilen sistem olması çok normal gözüküyor. Her yerde olduğu gibi otomatlarda da banka veya kredi kartı kullanarak ödeme yapılabilirsiniz.

Mobil ve NFC Sistemleri

Peki, üzerinizde ne kart ne de nakit bulunuyor diyelim ki… Belki cüzdanı evde unuttunuz! O zaman da mobil ödeme sistemleri sunan bir otomat hizmetine ihtiyacınız var demektir. Mobil cihazlar kart okuyucuya yaklaştırılarak ödeme imkanı sunan mobil ve NFC (Near Field Communication) sistemli otomatlar tam da bunun için var!

QR Kod ile Ödeme

Yeni nesil ödeme sistemi olarak tanıdığımız QR kod sistemi ile ödeme, olmazsa olmazlardan biri elbette. Kart taşımaya son verip QR koda geçmiş, hatta restoranların menülerini bile QR ile okurken, bu alternatife sahip olmayan bir otomat sistemi düşünülemez. Henüz QR sistemi ile tanışmayanlar için ufak bir bilgilendirme: Mobil cihazlarda bir QR kod oluşturuyor ve bu kod aracılığı ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Yemek Kartı ile Ödeme

Pek çok firma, çalışanlarına yemek ödemesini belli yemek kartı anlaşmaları ile sağlıyor. Yoğunluklu olarak şirket çalışanlarının kullandığı yemek kartları, sadece yiyecek otomatlarında değil, tercihinize göre tüm otomat çeşitlerinde bir ödeme sistemi olarak yer alabilir.

Özel Şirket Kartları

Plaza çalışanları ve fabrika çalışanları başta olmak üzere, pek çok firma çalışanı özel kartlarla iş yerine giriş yapıyor. Giriş – çıkış saatleri, mola aralıkları vb. bilgileri kontrol amaçlı kullanılan bu kartlara daha farklı özellikler de yüklenebiliyor. Smart kart, yaka kartları, mifare kart gibi işletmelerin çalışanlarına tahsis ettiği özel kartlar, otomat ödeme sistemleri arasında kullanılabiliyor. Bu kartlara ek bir kredi yüklemesi yapıldıktan sonra, şirket içinde yer alan otomatlarda geçerli oluyor. Birbirinden farklı tüm bu sistemleri barındıran markamız Market Otomat’ın sunduğu hizmetleri incelemek için Ödeme Sistemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?