Yeni Nesil Marketler: İnsansız Otomatlar

Dünyaya hızla yayılan ve Türkiye’de de sayısı her geçen gün artan satış otomatları, insansız teknolojileri ve kullanım kolaylıkları ile öne çıkıyor. “Vending Machine” olarak adlandırılan otomatların sayısı, Japonya, İsviçre ve İngiltere’den sonra Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Pek çok kişi tarafından jetonlu makinelerle karıştırılan otomatlar, aslında 18. yüzyıldan beri dünyamızdalar. (1)

Ürün çeşitliliği sayesinde hastaneden AVM’ye, okullardan spor salonlarına kadar her yerde farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Çay, kahve gibi sıcak içeceklerden soğuk içeceklere, paketli yiyeceklerden hediyelik eşyaya, taze yiyeceklerden dondurmaya kadar oldukça geniş bir ürün gamına sahipler.

24 Saat Açık Market!

Satış otomatlarının en büyük avantajı, 24 saat hizmet vermesi. Günümüzde büyük market zincirleri dahi, market otomatlarını tercih etmeye başladı ve market önlerindeki otomatlara her gün bir yenisi ekleniyor. Her yer kapandığında ya da hızlıca bir ihtiyacınızı karşılamanız gerektiğinde, markete girmenize gerek kalmadan işinizi halledebiliyorsunuz. Bir anlamda, satış otomatlarının her yerde bulunması, hayatı kolaylaştırıyor.

Gece bir anda ortaya çıkan çikolata krizini yatıştıracak o bitter çikolata, spora giderken yanınıza almayı unuttuğunuz soğuk su, havaalanında rötar yüzünden acıkan karnınızı doyuracak taze besinler, okulda kısa bir ders arasında sizi kendinize getirecek bir kahve…

Marka ve ürün seçenekleriyle mini bir marketi aratmayan otomatlar, kalabalıktan sıyrılmanızı sağlarken zamandan da tasarruf etmenizi sağlıyor. İnsansız market olarak da adlandırılan satış otomatları, ek bir hizmet bedeli olmadan pek çok yerde reyon fiyatlarıyla da karşımıza çıkıyor.

Herkesin Kullanabileceği Kadar Kolay!

Tuşlu ya da dokunmatik ekran teknolojileriyle karşımıza çıkan otomatlar, bozuk para ya da kağıt para ödeme seçeneklerinin yanı sıra pek çok ödeme seçeneği sunuyor. Satın almak istediğiniz ürünün numarısını tuşladıktan sonra ödeme yönteminizi seçip, anında satın almasını gerçekleştiriyorsunuz. Otomat kullanımını daha detaylı incelemek isterseniz, sizler için daha önce hazırladığımız “Otomat Nedir, Nasıl Kullanılır?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Son teknoloji insansız otomatlar, son teknoloji ödeme sistemlerine de sahipler. Özellikle, QR kod ile ödeme seçeneği 2020’den beri yaşadığımız pandemi sürecinde en çok tercih edilen ödeme sistemleri arasında yer alıyor.

Günümüz insansız teknolojilerinden siz de faydalanmak isterseniz, Market Otomat seçeneklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?