Otomatlarımızda Aldığımız COVID-19 Önlemleri

1 seneyi aşkın süredir küresel çapta mücadele ettiğimiz COVID-19, bir süre daha bizimle olacak gibi görünüyor. Hayatımızın bazı noktalarında neredeyse yeni bir düzen yarattığımız, hatta yaşam ve çalışma şeklimizi değiştirdiğimiz bu dönemde; sosyal çevreye olduğu gibi hijyen alanında da duyarlılığımız zorunlu olarak arttı ve artmaya devam ediyor. Dolayısıyla hem bireysel hem de toplumsal olarak aldığımız önlemlerle birlikte hayatımızda temas ettiğimiz her noktanın hijyen koşullarını en iyi şekilde karşıladığından emin olmak istiyoruz.

İşte bu bilinçle hareket ettiğimiz bu dönemde biz de otomatlarımızda gereken hijyeni en üst seviyede sağlayarak sizler için daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sunmaya çalışıyoruz. Öyle ki ambalajlı gıda alışverişinde teması en aza indiren yöntemlerden biri olarak otomatların, pandemi boyunca en güvenli satın alma araçlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peki biz Market Otomat olarak COVID-19 kapsamında ne gibi önlemler aldık ve almaya devam ediyoruz? Bu yazımızda bu konudaki çalışmalarımızı detaylı şekilde sizlerle paylaştık.

COVID-19’dan Korunmak İçin Aldığımız Önlemler

  1. Otomat kullanımında kullanıcıların en çok çekindiği noktalardan biri yüzeyler… Bu nedenle her şeyden önce yüzey temizliğine özel bir özen gösteriyor ve en etkili yöntemleri kullanıyoruz. Yüzey temizliğinde ihtiyaç duyduğumuz hijyeni, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış Maratem M28 Anti-Mite ile sağlıyoruz. Etkisi 3 ay süren bu ürün ile tüm otomatlarımızı periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. Biyolojik etkisi sayesinde yüzeylerdeki mite’ların beslenmesini engelleyen ve üreme döngülerini azaltan bu ürün ile otomat yüzeylerindeki riski önemli ölçüde ortadan kaldırıyoruz.
  2. Yüzeyler kadar otomatlarımız ile temasta bulunan personellerimizin de hijyen kurallarına uymasına özen gösteriyoruz. Otomatlara ürün yerleştirirken, düzenleme yaparkan ya da ürünlerle/otomat yüzeyiyle temas halinde oldukları her durumda personellerimizin; eldiven ve maske kullanarak görevlerini yaptığından emin oluyoruz.
  3. Personellerimizi ürün ve otomatlarımıza sadece temas ettikleri zamanlarda değil, her zaman kontrol ve takip ediyoruz. Tüm saha personellerimizin periyodik sağlık kontrollerini yapıyor ve sağlık taramalarını düzenli olarak güncelliyoruz.
  4. T.C Sağlık Bakanlığı, T.C. İç İşleri Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından bildirilen ölçütlere uyulması, sosyal mesafe ve kişisel izolasyon usullerinin uygulanması noktasında tüm personellerimizin gereken özeni göstermelerini sağlıyoruz. Bu özenin devamlılığını sağlamak için gereken talimatları harfiyen uyguluyoruz.

Sağlığınız bizim için her şeyden daha önemli. Sağlıklı ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşatmak adına sizler için hem COVID-19 hem de genel hijyen kuralları çerçevesinde gereken tüm önlemleri aldığımız gibi kontrol ve takibini de düzenli olarak yaptığımızdan emin olabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında siz de hizmet verdiğimiz tüm otomatlarımızdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?