Z Kuşağı Favorisi: Otomatlar

Z kuşağı, cep telefonları, kablosuz teknoloji ve internette yayınlarıyla büyüdü. 1990’ların sonunda 2000’lerin başında doğan Z Kuşağı (Gen Z) teknolojiden en iyi anlayan nesil. Bu da otomat kullanımına en rahat adapte olan nesil olduklarının bir ispatı.

Otomat makinelerini kurarken, onların yiyecek içecek tercihlerini göz önünde bulundurmak bu sebeple oldukça önemli. Özellikle otomatı, bir üniversite, öğrenci yurdu veya bu kuşağında sık kullandığı raylı hat güzergahında yer alıyorsa…

Teknoloji ve Z Kuşağı

Modern teknoloji pratikte Z kuşağının DNA’sında yer alıyor. %45’i 10 ila 12 yaşları arasında cep telefonu sahibi oluyor. (1) Bir önceki kuşak gibi sadece arama yapmak ve kısa mesaj göndermek için kullanmıyorlar, hatta bunları neredeyse hiç yapmıyorlar. Sosyal medya kullanımı hayatlarının merkezinde yer alıyor ve burada sadece arkadaşlarıyla bağlantı kurmakla kalmıyor, markalarla etkileşime geçebiliyor ve hatta mobil ödeme uygulamaları aracılığıyla alışveriş yapabiliyorlar. Bu da hayata pratik yaklaşmalarını sağlıyor.

Z kuşağı nakit kullansa da dijital ödeme devriminin ön saflarında yer alıyorlar. Mobil ödeme seçenekleri olan ya da kredi kartı okuyucusu olan otomatlar, Z kuşağının favorisi. Çünkü hem otomat teknolojisi onların hobisi, hem de hızlı ve pratik bir alışveriş seçeneği.

Z Kuşağı Favori İçecekleri

Yapılan araştırmalar, Z kuşağının kahve tüketiminde kendinden önceki kuşakları geçtiğine işaret ediyor. Başta kahve olmak üzere enerji artışı sağlayan içecekleri tercih ediyor. Soğuk demleme veya buzlu bir kahve onların favorisi. Bu kahve otomatının müdavim kullanıcıları olduklarını gösteriyor.

Z kuşağının kahveden sonraki tercihi ise smoothie ve sporcu içeceklerinden yana. Geleneksel gazlı içecekleri pek tercih etmiyorlar. Sağlıklı bir yaşamın öncüsü bir kuşaktan bahsediyoruz. (2)

Z Kuşağı Favori Yiyecekleri

Tüm dünyada revaçta olan sağlıklı beslenmenin en yaygın görüldüğü kuşak, Z kuşağı. Her yeni nesil kendi tercih listesiyle gelir. Z kuşağı da sağlıklı atıştırmalıkları trendler arasına yerleştirdi. (3) Çiğ kuruyemişler, kızarmamış yiyecekler, protein gofretler… Hepsi onlar sayesinde hayatımızda baş role oturdu.

Bu yeni dünya trendini “Dünyada Atıştırmalık Trendleri” başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz. Z kuşağının müşteri kitlenizle uyuştuğunun farkındaysanız, siz de otomat çeşitlerini incelemeye ve otomat hizmeti almaya başlamalısınız demektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?