Otomat Sahibi Olmadan Bilinmesi Gerekenler

Otomat dünyası hızla büyürken, hem küçük işletmeler hem de büyük markalar, bu dünyada yerini aldı. Pratik kullanımı, ödeme seçenekleri, müşteri hizmetleri ve daha pek çok özelliği, teknoloji çağıyla birebir örtüşen insansız marketlerin kalıcı olacağını da ispatlıyor. “Otomatların Faydaları Nelerdir?” başlıklı yazımızda bunlara değinmiştik.

Siz de işletmenizde müşterilerinize ya da çalışanlarınıza daha iyi bir hizmet sunmak ister misiniz? O zaman otomat sahibi olmadan mutlaka bilmeniz ve değerlendirmeniz gereken konular var. Bu konuları sizler için derledik.

Otomat için En Doğru Lokasyonu Seçin

İşletmenizde bir otomat yerleştirmeye karar verdiyseniz, onun için en doğru lokasyonu seçmeniz çok önemli. İşletmenizde yer alan özel bir dinlenme alanı varsa, çalışanlarınıza hitap edecek doğru lokasyon bu alan olur. Ancak sık sık müşteri ziyareti alan bir işletmeniz varsa, bekleme odası ya da toplantı odalarına giriş holü gibi yerler de müşteri memnuniyetinizi artıracak alanlardır.

Eğer kamuya açık bir işletmeniz varsa, ana giriş-çıkış kapılarına yakın alanlar ve yine dinlenme alanları en doğru lokasyonlar olacaktır. Ayrıca, birden fazla işletmeniz varsa hangisinin daha doğru bir lokasyon olduğuna karar vermeden önce “Otomat Makinesi için En İyi Lokasyonlar” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İhtiyaca Uygun Farklı Otomat Opsiyonlarını Değerlendirin

Eğer fabrikanızda, çalışanlarınızın memnuniyetini yükseltmeye yönelik bir otomat hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, mola alanlarında kahve otomatı ya da çay otomatı gibi bir içecek otomatı seçebilirsiniz. Eğer sık sık müşteri ziyareti alan bir işletmeniz varsa, su otomatı ya da atıştırmalık otomatlarını tercih edebilirsiniz. Yoğun mesaili ya da çoklu shift’lerle çalışan bir ekibiniz varsa, yiyecek otomatı ya da sıcak içecek otomatları opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Eğer büyük bir işletmeniz varsa, tüm otomat opsiyonlarını bir arada sunmanız, en doğrusu olabilir. Çünkü yaşa, cinsiyete ve hatta anlık psikolojilere göre o an otomata olan ihtiyaç farklılaşabilir. Tüm bunlara detaylı olarak değindiğimiz “İşletmelere Özel Otomatlar” yazımız incelemeyi unutmayın.

Çoklu Ödeme Sistemli Otomatları Tercih Edin

Otomatın lokasyonu ya da türü ne olursa olsun, en önemli konu ödeme sistemi alternatifleridir. Eğer sahip olduğunu otomat yalnızca nakit ödeme alan ya da farklı ve tek seçeneği olan bir ödeme sistemine sahipse kullanım oranı oldukça düşük olacaktır.

Market Otomat güvencesiyle sunacağınız otomat hizmeti, birbirinden farklı ve güvenli ödeme yöntemlerini barındırır. Tüm ödeme sitemlerimizi “Ödeme Sistemi Alternatifleri” başlıklı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Otomat Satın Almayın, Otomat Hizmeti Alın

Bir otomat satın almak, beraberinde çok fazla yükümlülüğü getirir. İşletmenizde yer alacak otomatın tüm teknik problemlerine her an yanıt vermeniz, içine yerleşecek ürün anlaşmalarını yapmanız, ürünlerin temin edilmesiyle ilgilenmeniz ve daha pek çok şey… Siz en iyisi işi ehline bırakın ve işletmeniz için en uygun otomat hizmetini kiralayın!

Tüm bu sorularınıza yanıt olacak “Neden Otomat Hizmeti?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Market Otomat Destek Ekibi
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Ad Soyad *Telefon *E-mail *Şehir *Kurum adı *Çalışan sayısı *Otomat Türü *Açıklama

    ×
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?